plenfrdeuk

Czarna deska podłogowa

 


 

czarna deska podłogowa

czarna deska podłogowa

lite drewno czarny merbau
olejowane
struktura gładka
15x116x400-1486 mm
grubość warstwy użytkowej: 7 mm
czterostronnie fazowane
możliwość użytkowania parkietu po 24 godzinach od instalacji

czarna deska podłogowa

Czarna deska podłogowa Maharajah® Parquet Chocolate

Maharajah® Parquet Chocolate to luksusowa deska podłogowa wykonana z litego drewna merbau. Drewno zostało poddane wędzeniu, dzięki czemu uzyskało ciemny, prawie czarny kolor. Podłoga nie jest jednolicie czarna – ciemnobrązowo-czarna deska ma na słojach delikatne jaśniejsze przebłyski dobrze widoczne w świetle.
Egzotyczny nastrój w pomieszczeniu wzmaga się, niemalże można wyczuć aromat gorącej, czarnej czekolady.
 
 
 

Czarna deska Chocolate – specyfikacja

  rodzaj wyrobu:  czarna deska podłogowa, olejowana
  materiał:  lite drewno egzotyczne czarny merbau
  wykończenie:  olej bezbarwny
  struktura:  gładka
  łączenie:  pióro i wpust
  grubość:  15 mm
  warstwa użytkowa:  7 mm
  szerokość:  120 mm
  długość:  900-1500 mm
  fazowanie:  czterostronne

  sposób montażu:

 

 klejenie do podłoża

 

 

Deska olejowana

Deska została fabrycznie zaimpregnowana olejem na bazie olejów roślinnych i wosków z dodatkiem związków krzemu. Ten wysokojakościowy olej wyprodukowano w Unii Europejskiej. Zgodność z europejskimi normami zapewnia użytkownikowi komfort i bezpieczeństwo. Olejowana deska na podłodze jest trwała, odporna na plamy i zanieczyszczenia.

 

 

Czarny merbau

Naturalne drewno merbau ma barwę brązowo-pomarańczowo-czerwoną. Deska Chocolate została wykonana z drewna merbau, które zostało zmodyfikowane w procesie tak zwanego wędzenia. W jego wyniku zawarte w drewnie garbniki zmieniły kolor na brunatny, prawie czarny.
Wędzenie stosuje się często przy produkcji czarnego dębu. Czarny merbau to unikatowe rozwiązanie. W porównaniu z czarnym dębem drewno jest ciemniejsze.

 

 

Trwałość czarnej deski merbau

Drewno merbau należy do bardzo twardych, jest znacznie twardsze od drewna dębowego. Deska wykonana z drewna merbau jest więc znacznie bardziej trwała i odporna na uszkodzenia. Wysoka twardość czarnego merbau została zachowana. Olejowa impregnacja deski umożliwia stosunkowo łatwą renowację podłogi. W razie potrzeby można ją odnowić bez cyklinowania, stosując gruntowne czyszczenie.
Cyklinowanie – potrzebne w przypadku poważnych uszkodzeń mechanicznych – jest również możliwe. I to wielokrotnie, gdyż warstwa użytkowa deski to aż 7 mm. Porównując deskę trójwarstwową z deską litą, warto wziąć pod uwagę ten parametr.

Drewno ma zmieniony kolor na całym przekroju, więc w przypadku uszkodzenia a także po cyklinowaniu brunatno-czarna barwa deski będzie zachowana. Tę cechę warto mieć w pamięci. Deska o niższej cenie jest zwykle barwiona tylko powierzchniowo, na przykład poprzez dodanie pigmentu do oleju albo lakieru, więc jej uszkodzenie mechaniczne odsłoni surowe drewno o kontrastującym, jasnym odcieniu.

 

 • Merbau (Intsia bijuga, Intsia palembanica) to rosnące głównie w Azji Południowo-Wschodniej drzewo wysokością sięgające 50 m. Pień dojrzałego drzewa może mieć nawet 180 cm średnicy.
 • Merbau rośnie wolno jak na tropikalne warunki, wzrost zajmuje mu ok. 50 lat.
 • Szlachetne drewno merbau ma po ścięciu żółto-brązową lub pomarańczową barwę, która po kontakcie z powietrzem zmienia się w kierunku brązowo-czerwonej. Naturalna barwa drewna została zmodyfikowana. Brunatno-czarny kolor deski uzyskano w procesie tak zwanego wędzenia. Drewno jest przewędzone "na wskroś", czyli ma zmieniony kolor nie tylko na powierzchni, ale i w środku.
 • Na niektórych elementach można dostrzec w porach drewna mineralne wtrącenia – mieniące się w słonecznym świetle złote paski. Drewno merbau jest ciężkie, ma wyjątkowo wysoką twardość i stabilność – jest twardsze i stabilniejsze od dębiny. Posiada naturalną odporność na grzyb i insekty.
 • Z drewna merbau wytwarzano narażone na największe obciążenia elementy łodzi – maszty i stery, a także broń – maczugi. Na wyspie Fidżi drzewo merbau było uznawane za święte, a do dziś sok z jego kory znajduje zastosowanie jako środek przeciw przeziębieniom, grypie i bólowi kości.
 • W świecie zachodnim drewna merbau używano tam, gdzie wymagana była największa trwałość materiału: do budowy mostów, produkcji podkładów kolejowych oraz jako słupy linii elektrycznych.
 • Obecnie wykorzystywane jest głównie do produkcji luksusowych parkietów, mebli, drzwi oraz instrumentów muzycznych.

 • Drewno merbau jest wyjątkowo twarde, trwałe i stabilne, dzięki czemu możesz się cieszyć piękną podłogą w Twoim Pałacu przez długie lata.
 • Twardość drewna merbau jest o 12% do 53% (zależnie od źródła i metody oceny) większa niż twardość drewna dębowego. Co oznacza dla Ciebie? W uproszczeniu to nawet o 53% mniej uszkodzeń parkietu i o tyle samo większa jego trwałość.
 • Maharajah Parquet to 1,5 cm litego drewna merbau o doskonałych parametrach.
 • Warstwa użytkowa ma aż ok. 7 mm grubości.
 • Świetny impregnat na bazie naturalnych olejów i wosków wyprodukowany w Europie.

 • Maharajah Parquet to komfort użytkowania.
  Drewniana podłoga w porównaniu z innymi – z materiałów naturalnych jak np. kamień i sztucznych jak np. panele laminowane, PCW – jest zawsze ciepła w dotyku. Docenią to nie tylko lubiący chodzić po domu boso.
 • Maharajah Parquet to komfort akustyczny.
  Dzięki przyklejeniu do podłoża posadzka nie tworzy stukającej pod stopami membrany. Poruszając się po posadzce pływającej (panelach laminowanych czy parkiecie warstwowym) nawet ułożonej na podkładzie tłumiącym z pianki lub korka, łatwo usłyszeć odgłos kroków. To drgająca membrana, na którą składa się jeden lub wiele połączonych paneli. Odgłos ten słychać również w pomieszczeniu piętro niżej.
 • Maharajah Parquet to komfort oddychania.
  Drewno w pomieszczeniu mieszkalnym tworzy charakterystyczny mikroklimat. Dzięki swym właściwościom higroskopijnym stabilizuje wilgotność powietrza, czego nie jest w stanie zapewnić żaden inny materiał.

 • Maharajah Parquet to luksusowe deski podłogowe dla poszukujących oryginalnych, nietuzinkowych rozwiązań.
 • Niepowtarzalny, egzotyczny urok południowo-wschodniej Azji rodem z pałaców maharadżów połączony z aktualnymi trendami europejskiego designu. Indywidualność, delikatna, niekrzykliwa elegancja. Dla Twojego Pałacu.
  Your home is your castle.

 • Maharajah Parquet to lite deski podłogowe. Bez obniżającego cenę podkładu ze sklejki, MDF czy tworzyw sztucznych. 15 mm drewna. Bez żadnych kompromisów.
  Poczuj się jak Maharadża.

 

 

deski podłogowe Chocolate

 

poznaj deski podłogowe merbau Golden Tea

Pin It
deska merbau promocja