plenfrdeuk

Aby podłoga drewniana "czuła się" dobrze a między deskami podłogowymi nie porobiły się szczeliny, warto w okresie zimowym stosować nawilżacze powietrza.

 

Wybierając nawilżacz powietrza, dobrze jest zwrócić uwagę na jego wydajność. Niektórzy producenci podają, jaką powierzchnię można danym urządzeniem nawilżyć. Niestety, ponieważ nie ma uniwersalnych, obowiązujących reguł mówiących jak to wyliczyć, trudno w ten sposób porównać urządzenia różnych producentów. Dla porównania lepiej sprawdzić, ile urządzenie potrafi rozpylić/odparować wody na dobę – im więcej tym lepiej. Gdyby zrobiło się zbyt wilgotno, można przestawić nawilżacz na niższy bieg albo go po prostu wyłączyć. Dobre urządzenia są wyposażone w higrostat wyłączjący je, gdy wilgotność powietrza osiągnie zadany poziom.


Urządzenia rozpylające 3-4 l wody na dobę są w stanie skutecznie nawilżyć jedynie pojedyncze pomieszczenia o niewielkiej kubaturze.

Względna wilgotność powietrza w pomieszczeniu z parkietem nie powinna spadać poniżej 40%. Długotrwałe utrzymywanie wilgotności poniżej tego poziomu spowoduje powstanie szczelin w parkiecie.

Nawilżacz powietrza jest szczególnie zalecany przy montażu desek na posadzkach z ogrzewaniem podłogowym.

Ciekawą alternatywą dla nawilżacza powietrza są często podlewane rośliny.

 

Jaki wybrać nawilżacz powietrza, by w parkiecie nie porobiły się szczeliny?

Wydajny, rozpylający/odparowujący jak najwięcej wody na dobę.

 

 
deski podłogowe merbau Golden Tea
 
Masz więcej pytań dotyczących desek podłogowych i parkietów?
Zajrzyj tutaj.
Pin It
Merbau próbki desek
deska merbau cena 323 zł/m2