plenfrdeuk

Każda powłoka na posadzce z czasem ulega zużyciu. Jedna szybciej, inna wolniej. Zależy to od intensywności użytkowania, dokładności sprzątania piasku i oczywiście od jakości powłoki. Deski Maharajah Parquet pokryte są wysokiej jakości impregnatem olejowym wyprodukowanym w Unii Europejskiej, co zapewnia dużą odporność i trwałość parkietu. Jednak nawet to najlepsze zabezpieczenie będzie kiedyś wymagać uzupełnienia.

Kiedy? Może po roku, może po pięciu albo dziesięciu latach – to zależy od Ciebie.

 

W przypadku parkietu lakierowanego konieczne byłoby uciążliwe, czasochłonne i kosztowne cyklinowanie oraz ponowne lakierowanie. Cały proces renowacji wraz ze schnięciem lakieru zajmuje kilka dni. W przypadku podłogi olejowanej renowacja jest znacznie szybsza i tańsza. Fachowcowi z odpowiednią maszyną (polerką) uzupełnienie powłoki w pokoju o powierzchni 30 m2 może zająć 20-30 minut. Niedoświadczonemu użytkownikowi bez maszyny niestety dłużej – 1-2 godziny. Po trwającym 6-12 godzin schnięciu oleju i wywietrzeniu pomieszczenia można znowu użytkować parkiet.

Jak to zrobić, dowiesz się z Instrukcji użytkowania i pielęgnacji posadzek z desek Maharajah Parquet.

Co to oznacza dla Ciebie? Renowacja parkietu w pokoju nie zajmie Ci 3-4 dni, podczas których wszędobylski pył i hałas dezorganizują życie. Wieczorem renowacja, rano pokój wraca do użytkowania.

 

Czy trzeba często uzupełniać olej na olejowanych deskach podłogowych?

Nie. Przy normalnym domowym użytkowaniu - raz na kilka lat.

 

 
deski podłogowe merbau Golden Tea
 
Masz więcej pytań dotyczących desek podłogowych i parkietów?
Zajrzyj tutaj.
Pin It
deska merbau promocja