plenfrdeuk

Impregnacja olejowa jest inna niż impregnacja lakierem. Olej po naniesieniu na drewno wnika w jego strukturę, silnie ją zabezpieczając przed penetracją przez płyny. Jeśli impregnat zawiera także woski, na powierzchni tworzy się delikatna powłoka zatrzymująca zanieczyszczenia.

Powłoka lakieru jest bardziej gładka, co w pewnym stopniu ułatwia sprzątanie, gdyż zanieczyszczenia ślizgają się po niej i łatwiej je zmieść. Nie jest to jednak różnica na tyle duża, by zauważyć ją poza laboratorium. W zwykłym użytkowaniu różnica jest niezauważalna.

 

W przypadku uszkodzenia mechanicznego powłoka lakieru ulega nieodwracalnemu przerwaniu. Próby miejscowej naprawy są na ogół bardzo widoczne. Po zaschnięciu wyraźnie widać naprawiane miejsce. Jedyną skuteczną metodą naprawy jest cyklinowanie podłogi i jej ponowne lakierowanie.

Natomiast posadzka olejowana może być z powodzeniem naprawiana miejscowo bez uciążliwego cyklinowania. Olej można z powodzeniem uzupełnić na pojedynczej desce a nawet na jej fragmencie.

 

Maharajah Parquet to deska merbau impregnowana olejem z dodatkiem wosku. Co to oznacza dla Ciebie?
Utrzymanie czystości nie będzie Ci sprawiać kłopotu a ewentualne uszkodzenia mechaniczne będą łatwe do naprawy bez czasochłonnego remontu.

 

Czy olej czy lakier do podłogi drewnianej? Co jest lepsze?

My uważamy, że olej.

 

 
deski podłogowe merbau Golden Tea
 
Masz więcej pytań dotyczących desek podłogowych i parkietów?
Zajrzyj tutaj.
Pin It
Merbau próbki desek
deska merbau cena 323 zł/m2