plenfrdeuk

Jak czyścić podłogę z olejowanych desek?

 

Czyszczenie drewnianej podłogi na sucho

 

Do zwykłego czyszczenia można zastosować zwykłą szczotkę lub odkurzacz.

 

Czyszczenie drewnianej podłogi na mokro

Dla usunięcia silniejszych, przyklejonych zanieczyszczeń zalecamy mycie jej roztworem preparatu Floorservice Parkettreiniger. Preparat należy rozcieńczyć wodą w proporcji 1:100 (na przykład 10 ml preparatu na 1 l wody).

W przypadku stosowania innych środków należy upewnić się, że środek może być stosowany do drewnianych podłóg olejowanych. Niektóre środki mogą usuwać olej, co negatywnie wpływa na trwałość podłogi. Warto przeprowadzić próbę w mało eksponowanym miejscu.

Ponadto niektóre środki do mycia podłóg pozostawiają na powierzchni desek powłokę, która może wpłynąć negatywnie na ich wygląd.

 

Jak myć drewnianą podłogę?

Do mycia drewnianej podłogi najlepiej zastosować mop. Należy zadbać o to, by mop był jedynie lekko wilgotny, gdyż nadmiar wilgoci nie służy drewnianym podłogom.

Najlepszym narzędziem do czyszczenia drewnianej podłogi jest mop płaski z dobrze wyciśniętym, lekko wilgotnym wkładem z krótkim włosem. Mop sznurkowy albo ścierka są zwykle zbyt mokre i niepotrzebnie dostarczają dużą ilość wody.

mop płaski na drewnianej podłodze

 

Więcej informacji na temat czyszczenia olejowanych desek podłogowych z drewna merbau można znaleźć w Instrukcji użytkowania i pielęgnacji.

 

 
deski podłogowe merbau Golden Tea
 
Masz więcej pytań dotyczących desek podłogowych i parkietów?
Zajrzyj tutaj.
Pin It
deska merbau promocja