plenfrdeuk

Surowa deska merbau wykonana jest z takiego samego surowca co deski podłogowe Maharajah Parquet. Nie jest jednak jeszcze gotowa do użytkowania. Po przyklejeniu musi zostać wycyklinowana, potem należy wypełnić szczeliny między deskami a na koniec należy dokonać impregnacji olejowej bądź lakierowej.

Wybierając deski gotowe jak Maharajah Parquet, nie musisz się tym zajmować, gdyż są one gotowe do ułożenia.

 

deska merbau surowa

 

Surowa deska merbau ma z reguły tę samą grubość co deski Maharajah Parquet, to jest 15 mm. Jednak grubość warstwy użytkowej deski surowej jest z reguły mniejsza. Standardowo grubość nad piórem i wpustem to 4-5 mm, podczas gdy w przypadku naszych desek jest to aż 7 mm, co znacznie zwiększa żywotność podłogi.

Surowe deski są z reguły wyrabiane u azjatyckiego producenta a jakość wykonania jest ściśle powiązana z jakością użytych maszyn. Europejscy importerzy, zwracając uwagę przede wszystkim na cenę m2 wyrobu, wybierają więc wyrób bez przykładania wagi do jakości wyrobienia deski.

Surowa deska ma jednak pewną zaletę. Wypełnienie szczelin i impregnacja powierzchni na budowie zabezpiecza również szczeliny i boki desek, co w przypadku desek gotowych nie jest standardem. Dlatego w obiektach komercyjnych zalecane jest dokonanie odpowiedniej pierwszej pielęgnacji, która nie tylko zabezpiecza dodatkowo powierzchnię, ale i zabezpiecza szczeliny i boki desek.

 

Czy surowa deska merbau jest lepsza?

Nie.

Ale pamiętaj, że w przypadku desek gotowych dobrze jest zastosować odpowiednią pierwszą pielęgnację.

 

 
deski podłogowe merbau Golden Tea
 
Masz więcej pytań dotyczących desek podłogowych i parkietów?
Zajrzyj tutaj.
Pin It
Merbau próbki desek
deska merbau cena 323 zł/m2