plenderuuk

Surowa deska merbau wykonana jest z takiego samego surowca co deski podłogowe Maharajah Parquet. Nie jest jednak jeszcze gotowa do użytkowania. Po przyklejeniu musi zostać wycyklinowana, potem należy wypełnić szczeliny między deskami a na koniec należy dokonać impregnacji olejowej bądź lakierowej.

Wybierając deski gotowe jak Maharajah Parquet, nie musisz się tym zajmować, gdyż są one gotowe do ułożenia.

Surowa deska merbau ma z reguły tę samą grubość co deski Maharajah Parquet, to jest 15 mm. Jednak grubość warstwy użytkowej deski surowej jest z reguły mniejsza. Standardowo grubość nad piórem i wpustem to 4-5 mm, podczas gdy w przypadku naszych desek jest to aż 7 mm, co znacznie zwiększa żywotność podłogi.

Surowe deski są z reguły wyrabiane u azjatyckiego producenta a jakość wykonania jest ściśle powiązana z jakością użytych maszyn. Europejscy importerzy, zwracając uwagę przede wszystkim na cenę m2 wyrobu, wybierają więc te z wyrobieniem

Surowa deska ma jednak pewną zaletę. Wypełnienie szczelin i impregnacja powierzchni na budowie zabezpiecza również szczeliny i boki desek, co w przypadku desek gotowych nie jest standardem. Dlatego w obiektach komercyjnych zalecane jest dokonanie odpowiedniej pierwszej pielęgnacji, która nie tylko zabezpiecza dodatkowo powierzchnię, ale i zabezpiecza szczeliny i boki desek.

 

Czy surowa deska merbau jest lepsza?

Nie.

Ale pamiętaj, że w przypadku desek gotowych dobrze jest zastosować odpowiednią pierwszą pielęgnację.

 

 
deski podłogowe merbau Golden Tea
 
Masz więcej pytań dotyczących desek podłogowych i parkietów?
Zajrzyj tutaj.