plenderuuk

Drewno to materiał używany od tysiącleci. Mimo rozwoju nowoczesnych technologii żadne tworzywo sztuczne nie dorównuje drewnu pod względem wartości użytkowej . Drewno jest ciepłe i przyjemne w dotyku, ma właściwości higroskopijne, nie wydziela nieprzyjemnych zapachów. Ten tradycyjny materiał ma jednak dużą wadę – ulega bezpowrotnej degradacji w kontakcie z powietrzem i wilgocią. Temu zapobiega impregnacja powierzchni, do czego wykorzystuje się głównie oleje i lakiery (czasem stosuje się także soki, ługi, mydło i farby).

Nowoczesne technologie pozwoliły stworzyć impregnaty doskonale zabezpieczające powierzchnię drewna przed degradacją, czyniąc drewnianą podłogę bardzo trwałą. Powierzchnia desek Maharajah® Parquet została zabezpieczona nowoczesnym impregnatem olejowym na bazie olejów roślinnych i wosków z dodatkiem związków krzemu.

 

 

Czy to jest nowoczesna podłoga?

Tak.

Deski podłogowe Maharajah Parquet to połączenie najlepszego tradycyjnego surowca drzewnego z nowoczesnym impregnatem olejowym tworzące trwałą i bardzo nowoczesną podłogę.

 
 
deski podłogowe merbau Golden Tea
 
Masz więcej pytań dotyczących desek podłogowych i parkietów?
Zajrzyj tutaj.