plenfrdeuk

Drewno to materiał używany od tysiącleci. Mimo rozwoju nowoczesnych technologii żadne tworzywo sztuczne nie dorównuje drewnu pod względem wartości użytkowej . Drewno jest ciepłe i przyjemne w dotyku, ma właściwości higroskopijne, nie wydziela nieprzyjemnych zapachów. Ten tradycyjny materiał ma jednak dużą wadę – ulega bezpowrotnej degradacji w kontakcie z powietrzem i wilgocią. Temu zapobiega impregnacja powierzchni, do czego wykorzystuje się głównie oleje i lakiery (czasem stosuje się także soki, ługi, mydło i farby).

Nowoczesne technologie pozwoliły stworzyć impregnaty doskonale zabezpieczające powierzchnię drewna przed degradacją, czyniąc drewnianą podłogę bardzo trwałą. Powierzchnia desek Maharajah® Parquet została zabezpieczona nowoczesnym impregnatem olejowym na bazie olejów roślinnych i wosków z dodatkiem związków krzemu.

Nowoczesne budownictwo coraz częściej wykorzystuje ogrzewanie podłogowe, na którym deski merbau doskonale się sprawdzają

 

Czy to jest nowoczesna podłoga?

Tak.

Deski podłogowe Maharajah Parquet to połączenie najlepszego tradycyjnego surowca drzewnego z nowoczesnym impregnatem olejowym tworzące trwałą i bardzo nowoczesną podłogę.

 
 
deski podłogowe merbau Golden Tea
 
Masz więcej pytań dotyczących desek podłogowych i parkietów?
Zajrzyj tutaj.
Pin It
Merbau próbki desek
deska merbau cena 323 zł/m2