plenfrdeuk

Deski podłogowe merbau Maharajah Parquet

 


 

deski podłogowe Caramel

gotowe deski podłogowe merbau

lite drewno czarny merbau
olejowane, z pigmentem
struktura szczotkowana
15x116x400-1486 mm
grubość warstwy użytkowej: 7 mm
czterostronnie fazowane
możliwość użytkowania parkietu po 24 godzinach od instalacji

deski podłogowe Caramel

Deski podłogowe Maharajah Parquet Caramel

Maharajah Parquet to wykonane z litego szlachetnego drewna merbau duże, „gotowe”, olejowane deski podłogowe o wyjątkowym, unikatowym wyglądzie. Ekskluzywny parkiet do luksusowych wnętrz. Niech Twój dom będzie Twoim Pałacem.

Maharajah Parquet Caramel to deski wykonane z czarnego (wędzonego), litego drewna merbau, z uwydatnioną strukturą usłojenia. Deski zostały zabarwione pigmentem. Na pastelowym tle delikatnie rysuje się niedościgniony naturalny wzór słojów o karmelowym posmaku.

 

 

Deski merbau – tylko to, co najlepsze

Egzotyczne drewno merbau o ponadprzeciętnej twardości i stabilności to najlepszy wybór pod względem technicznym. Maharajah Parquet to deski z litego drewna merbau o grubości 1,5 cm, bez sklejki, MDF i innych obniżających cenę wypełniaczy.

Powierzchnia desek Maharajah Parquet została zabezpieczona wyprodukowanym w Europie wysokiej jakości impregnatem na bazie naturalnych olejów i wosków z dodatkiem związków krzemu, co daje Twojemu parkietowi wysoką trwałość a Tobie bezpieczeństwo użytkowania.

 

 

Nie tylko technika się liczy.

Egzotyczny akcent rodem z pałaców maharadżów, urokliwa elegancja, nietuzinkowy design – czyż Twój Pałac nie powinien się wyróżniać?
 

 

 

 

 • Merbau (Intsia bijuga, Intsia palembanica) to rosnące głównie w Azji Południowo-Wschodniej drzewo wysokością sięgające 50 m. Pień dojrzałego drzewa może mieć nawet 180 cm średnicy.
 • Merbau rośnie wolno jak na tropikalne warunki, wzrost zajmuje mu ok. 50 lat.
 • Szlachetne drewno merbau ma po ścięciu żółto-brązową lub pomarańczową barwę, która po kontakcie z powietrzem zmienia się w kierunku brązowo-czerwonej.
 • Na niektórych elementach można dostrzec w porach drewna mineralne wtrącenia – mieniące się w słonecznym świetle złote paski. Drewno merbau jest ciężkie, ma wyjątkowo wysoką twardość i stabilność – jest twardsze i stabilniejsze od dębiny. Posiada naturalną odporność na grzyb i insekty.
 • Z drewna merbau wytwarzano narażone na największe obciążenia elementy łodzi – maszty i stery, a także broń – maczugi. Na wyspie Fidżi drzewo merbau było uznawane za święte, a do dziś sok z jego kory znajduje zastosowanie jako środek przeciw przeziębieniom, grypie i bólowi kości.
 • W świecie zachodnim drewna merbau używano tam, gdzie wymagana była największa trwałość materiału: do budowy mostów, produkcji podkładów kolejowych oraz jako słupy linii elektrycznych.
 • Obecnie wykorzystywane jest głównie do produkcji luksusowych parkietów, mebli, drzwi oraz instrumentów muzycznych.

 • Drewno merbau jest wyjątkowo twarde, trwałe i stabilne, dzięki czemu możesz się cieszyć piękną podłogą w Twoim Pałacu przez długie lata.
 • Twardość drewna merbau jest o 12% do 53% (zależnie od źródła i metody oceny) większa niż twardość drewna dębowego. Co oznacza dla Ciebie? W uproszczeniu to nawet o 53% mniej uszkodzeń parkietu i o tyle samo większa jego trwałość.
 • Maharajah Parquet to 1,5 cm litego drewna merbau o doskonałych parametrach.
 • Warstwa użytkowa ma aż ok. 7 mm grubości.
 • Świetny impregnat na bazie naturalnych olejów i wosków wyprodukowany w Europie.

 • Maharajah Parquet to komfort użytkowania.
  Posadzka drewniana w porównaniu z innymi – z materiałów naturalnych jak np. kamień i sztucznych jak np. panele laminowane, PCW – jest zawsze ciepła w dotyku, co docenią nie tylko lubiący chodzić po domu boso.
 • Maharajah Parquet to komfort akustyczny.
  Dzięki przyklejeniu do podłoża posadzka nie tworzy stukającej pod stopami membrany. Poruszając się po posadzce pływającej (panelach laminowanych czy parkiecie warstwowym) nawet ułożonej na podkładzie tłumiącym z pianki lub korka, łatwo usłyszeć odgłos kroków. To drgająca membrana, na którą składa się jeden lub wiele połączonych paneli. Odgłos ten słychać również w pomieszczeniu piętro niżej.
 • Maharajah Parquet to komfort oddychania.
  Drewno w pomieszczeniu mieszkalnym tworzy charakterystyczny mikroklimat. Dzięki swym właściwościom higroskopijnym stabilizuje wilgotność powietrza, czego nie jest w stanie zapewnić żaden inny materiał.

 • Maharajah Parquet to luksusowe deski podłogowe dla poszukujących oryginalnych, nietuzinkowych rozwiązań.
 • Niepowtarzalny, egzotyczny urok południowo-wschodniej Azji rodem z pałaców maharadżów połączony z aktualnymi trendami europejskiego designu. Indywidualność, delikatna, niekrzykliwa elegancja. Dla Twojego Pałacu.
  Your home is your castle.

 • Maharajah Parquet to lite deski podłogowe. Bez obniżającego cenę podkładu ze sklejki, MDF czy tworzyw sztucznych. 15 mm drewna. Bez żadnych kompromisów.
  Poczuj się jak Maharadża.

 

 

deski podłogowe Caramel

 

poznaj deski podłogowe merbau Golden Tea

Pin It