plenderuuk

Drewno Merbau − Szlachetne, Egzotyczne, Trwałe

 


 

deski podłgowe almond sweet

gotowe deski podłogowe

lite drewno merbau
olejowane, z pigmentem
15x120x400-1500 mm
czterostronnie fazowane
możliwość użytkowania parkietu po 24 godzinach od instalacji

parkiet almond

Maharajah Parquet

Almond

Maharajah Parquet to wykonane ze szlachetnego drewna „gotowe”, duże, olejowane deski podłogowe o wyjątkowym, unikatowym wyglądzie. Ekskluzywny parkiet do luksusowych wnętrz. Niech Twój dom będzie Twoim Pałacem.

 

 

Tylko to, co najlepsze

Egzotyczne drewno merbau o ponadprzeciętnej twardości i stabilności to najlepszy wybór pod względem technicznym. Maharajah Parquet to 1,5 cm litego drewna merbau, bez sklejki, MDF i innych obniżających cenę składników.

Powierzchnia desek Maharajah Parquet została zaimpregnowana wyprodukowanym w Europie wysokiej jakości olejem na bazie naturalnych olejów i wosków, co zapewnia jej wysoką trwałość i bezpieczeństwo użytkowania parkietu.

 

 

Ale przecież nie tylko technika się liczy. A wygląd?

Egzotyczny akcent rodem z pałaców maharadżów, urokliwa elegancja, nietuzinkowy design – czyż Twój Pałac nie powinien się wyróżniać?
 
 

Maharajah Parquet Almond

Maharajah Parquet Almond to deski wykonane z naturalnego, litego drewna merbau z uwydatnioną strukturą usłojenia. Deski zostały zabarwione pigmentem. Delikatny aromat i rysunek skórki prażonych w miodzie migdałów.

 

 

 • Merbau (Intsia bijuga, Intsia palembanica) to rosnące głównie w Azji Południowo-Wschodniej drzewo wysokością sięgające 50 m. Pień dojrzałego drzewa może mieć nawet 180 cm średnicy.
 • Merbau rośnie wolno jak na tropikalne warunki, wzrost zajmuje mu ok. 50 lat.
 • Szlachetne drewno merbau ma po ścięciu żółto-brązową lub pomarańczową barwę, która po kontakcie z powietrzem zmienia się w kierunku brązowo-czerwonej.
 • Na niektórych elementach można dostrzec w porach drewna mineralne wtrącenia – mieniące się w słonecznym świetle złote paski. Drewno merbau jest ciężkie, ma wyjątkowo wysoką twardość i stabilność – jest twardsze i stabilniejsze od dębiny. Posiada naturalną odporność na grzyb i insekty.
 • Z drewna merbau wytwarzano narażone na największe obciążenia elementy łodzi – maszty i stery, a także broń – maczugi. Na wyspie Fidżi drzewo merbau było uznawane za święte, a do dziś sok z jego kory znajduje zastosowanie jako środek przeciw przeziębieniom, grypie i bólowi kości.
 • W świecie zachodnim drewna merbau używano tam, gdzie wymagana była największa trwałość materiału: do budowy mostów, produkcji podkładów kolejowych oraz jako słupy linii elektrycznych.
 • Obecnie wykorzystywane jest głównie do produkcji luksusowych parkietów, mebli, drzwi oraz instrumentów muzycznych.

 • Drewno merbau jest wyjątkowo twarde, trwałe i stabilne, dzięki czemu możesz się cieszyć piękną podłogą w Twoim Pałacu przez długie lata.
 • Twardość drewna merbau jest o 12% do 53% (zależnie od źródła i metody oceny) większa niż twardość drewna dębowego. Co oznacza dla Ciebie? W uproszczeniu to nawet o 53% mniej uszkodzeń parkietu i o tyle samo większa jego trwałość.
 • Maharajah Parquet to 1,5 cm litego drewna merbau o doskonałych parametrach.
 • Warstwa użytkowa ma aż ok. 7 mm grubości.
 • Świetny impregnat na bazie naturalnych olejów i wosków wyprodukowany w Europie.

 • Maharajah Parquet to komfort użytkowania.
  Posadzka drewniana w porównaniu z innymi – z materiałów naturalnych jak np. kamień i sztucznych jak np. panele laminowane, PCW – jest zawsze ciepła w dotyku, co docenią nie tylko lubiący chodzić po domu boso.
 • Maharajah Parquet to komfort akustyczny.
  Dzięki przyklejeniu do podłoża posadzka nie tworzy stukającej pod stopami membrany. Poruszając się po posadzce pływającej (panelach laminowanych czy parkiecie warstwowym) nawet ułożonej na podkładzie tłumiącym z pianki lub korka, łatwo usłyszeć odgłos kroków. To drgająca membrana, na którą składa się jeden lub wiele połączonych paneli. Odgłos ten słychać również w pomieszczeniu piętro niżej.
 • Maharajah Parquet to komfort oddychania.
  Drewno w pomieszczeniu mieszkalnym tworzy charakterystyczny mikroklimat. Dzięki swym właściwościom higroskopijnym stabilizuje wilgotność powietrza, czego nie jest w stanie zapewnić żaden inny materiał.

 • Maharajah Parquet to luksusowe deski podłogowe dla poszukujących oryginalnych, nietuzinkowych rozwiązań.
 • Niepowtarzalny, egzotyczny urok południowo-wschodniej Azji rodem z pałaców maharadżów połączony z aktualnymi trendami europejskiego designu. Indywidualność, delikatna, niekrzykliwa elegancja. Dla Twojego Pałacu.
  Your home is your castle.

 • Maharajah Parquet to lite deski podłogowe. Bez obniżającego cenę podkładu ze sklejki, MDF czy tworzyw sztucznych. 15 mm drewna. Bez żadnych kompromisów.
  Poczuj się jak Maharadża.

 

 

 

parkiet merbau Almond

 

poznaj deski podłogowe Chocolate